Następny Kod Pocztowy · 15-002

Kod Pocztowy 15-001 - Województwo podlaskie

Powierzchnia: Kod Pocztowy 15-00131 206 m²
Liczba mieszkańców303
Populacja mężczyzn146 (48,2%)
Populacja kobiet157 (51,8%)
Zmiana w populacji pomiędzy rokiem 1975 a 2015 -37,8%
Zmiana w populacji pomiędzy rokiem 2000 a 2015 -6,2%
Średnia wieku35 lat
Średnia wieku mężczyzn33,8 roku
Średnia wieku kobiet36,1 roku
Numery Kierunkowe85
Powiązane miastaBiałystok
OkoliceAntoniuk, Białostoczek, Centrum, Jaroszówka, Kawaleryjskie, Mickiewicza, Nowe Miasto, Piaski, Przydworcowe, Sienkiewicza, Skorupy, Starosielce, Wygoda
Czas miejscowyponiedziałek 21:56
Strefa czasowaczas środkowoeuropejski standardowy
Współrzędne53.13473302568839° / 23.163583738019035°
Powiązane Kodów Pocztowych15-00215-00315-00415-00515-00615-007

Mapa dla: Kod Pocztowy 15-001

Interaktywna mapa

Populacja dla: Kod Pocztowy 15-001

Lata od 1975 do 2015
Dane1975199020002015
Liczba mieszkańców487330323303
Gęstość zaludnienia15 606 / km²10 574 / km²10 350 / km²9 709 / km²
Sources: JRC (European Commission's Joint Research Centre) work on the GHS built-up grid

Zmiana populacji w: 15-001 między rokiem 2000 a 2015

Spadek o 6,2% pomiędzy rokiem 2000 a 2015
LokalizacjaZmiana od roku 1975Zmiana od roku 1990Zmiana od roku 2000
Kod Pocztowy 15-001-37,8%-8,2%-6,2%
Białystok+11,7%-2,3%-2,4%
Województwo podlaskie+7,6%-2,5%-2,1%
Polska+13%+1,1%+0,3%
Sources: JRC (European Commission's Joint Research Centre) work on the GHS built-up grid

Mediana wieku dla: Kod Pocztowy 15-001

Mediana wieku: 35 lat
LokalizacjaŚrednia wiekuMediana wieku (kobieta)Mediana wieku (mężczyzna)
Kod Pocztowy 15-00135 lat36,1 roku33,8 roku
Białystok35 lat36,1 roku33,8 roku
Województwo podlaskie34,4 roku35,1 roku33,7 roku
Polska35 lat35,6 roku34,3 roku
Sources: CIESIN (Center for International Earth Science Information Network)

Drzewo populacji dla: Kod Pocztowy 15-001

Ludność według wieku i płci
WiekMężczyźniKobietyCałkowity
Poniżej 5 lat9818
5-97715
10-148715
15-1910920
20-24131427
25-29151531
30-34141429
35-39121326
40-44111122
45-49101122
50-54121427
55-59111325
60-6481119
65-695813
70-74000
75-79000
80-84000
85 Plus000
Sources: CIESIN (Center for International Earth Science Information Network)

Gęstość zaludnienia dla: Kod Pocztowy 15-001

Gęstość populacji: 9 709 / km²
LokalizacjaLiczba mieszkańcówObszarGęstość zaludnienia
Kod Pocztowy 15-00130331 206 m²9 709 / km²
Białystok272 08961 km²4 462 / km²
Województwo podlaskie1,2 miliony20 184,1 km²59,1 / km²
Polska38,5 milionów312 592,3 km²123,3 / km²
Sources: JRC (European Commission's Joint Research Centre) work on the GHS built-up grid

Okolice

Dystrybucja firm wg dzielnic w: 15-001
 Centrum: 14,4%
 Piaski: 7,8%
 Mickiewicza: 6%
 Jaroszówka: 5,8%
 Sienkiewicza: 5,3%
 Skorupy: 5,3%
 Antoniuk: 5,2%
 Przydworcowe: 5,1%
 Wygoda: 5,1%
 Inny: 40%

Numery kierunkowe

Procent kodów pocztowych używanych przez firmy w: 15-001
 Numer Kierunkowy 85: 64,9%
 Numer Kierunkowy 60: 9,7%
 Numer Kierunkowy 50: 8,1%
 Inny: 17,4%

Branże

Dystrybucja biznesowa według branży
 Zakupy: 18,3%
 Usługi profesjonalne: 12,1%
 Medyczne: 8,5%
 Przemysł: 6,4%
 Usługi dla domu: 6,2%
 Motoryzacyjne: 5,8%
 Żywność: 5,7%
 Restauracje: 5,3%
 Sport i aktywności fizyczne: 5,2%
 Hotele i Podróżowanie: 5%
 Inny: 21,6%
Opis branżyLiczba placówekŚredni wiek firmyŚrednia ocena GoogleFirmy na 1000 mieszkańców
Części samochodowe704.4231,0
Naprawa samochodów14242,8 roku4.3468,6
Fryzjerzy464.4151,8
Salony piękności1044.4343,2
Administracja publiczna503.5165,0
Gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne, z wyłączeniem szkół policealnych503.8165,0
Banki583.5191,4
Bankomaty633.7207,9
Towarzystwa pożyczkowe1554.1511,6
Sklepy spożywcze i supermarkety1244.1409,2
Inne budowlane1324.2435,6
Nieruchomości523.7171,6
Ogólni wykonawcy714.2234,3
Autobusy i pociągi624.2204,6
Podróżowanie i transport563.0184,8
Budownictwo704.2231,0
Hurtownicy6931,6 roku4.0227,7
Roboty budowlane związane ze wznoszeniem budynków693.9227,7
Sprzedaż hurtowa maszyn9434 lata4.4310,2
Sprzedaż hurtowa wyrobów budowlanych10039,1 roku4.0330,0
Wszystkie organizacje członkowskie524.5171,6
Dentyści1074.1353,1
Zdrowie i medycyna4873.81 607,3
Księgowi724.5237,6
Prawnicy prawnicze854.0280,5
Techniczne usługi budowlane644.4211,2
Apteki i drogerie824.4270,6
Salony meblowe584.2191,4
Sklepy odzieżowe844.4277,2
Sklepy z elektroniką1144.2376,2
Sklepy ze sprzętem komputerowym1004.2330,0
Urządzenia i produkty gospodarstwa domowego1094.2359,7
Zakupy inne614.3201,3

Dystrybucja firm wg ceny dla: Kod Pocztowy 15-001

 Niedrogo: 56,9%
 Umiarkowane: 35,3%
 Drogo: 7,8%

Wskaźnik rozwoju społecznego (HDI)

Statystyczny złożony wskaźnik oczekiwanej długości życia, wykształcenia i dochodu na mieszkańca.
Sources: [Link] Kummu, M., Taka, M. & Guillaume, J. Gridded global datasets for Gross Domestic Product and Human Development Index over 1990–2015. Sci Data 5, 180004 (2018) doi:10.1038/sdata.2018.4

Emisje CO2 dla: Kod Pocztowy 15-001

Emisje dwutlenku węgla (CO2) na mieszkańca w tonach rocznie
LokalizacjaEmisje CO2Emisje CO2 na mieszkańcaIntensywność emisji CO2
Kod Pocztowy 15-0011 780 t5,88 t57 071 t/km²
Białystok1 619 718 t5,95 t26 562 t/km²
Województwo podlaskie6 391 101 t5,35 t316,6 t/km²
Polska230 825 573 t5,99 t738,4 t/km²
Sources: [Połączyć] Moran, D., Kanemoto K; Jiborn, M., Wood, R., Többen, J., and Seto, K.C. (2018) Carbon footprints of 13,000 cities. Environmental Research Letters DOI: 10.1088/1748-9326/aac72a

Emisje CO2 dla: Kod Pocztowy 15-001

Emisje CO2 (ton(-y)/rok) 20131 780 t
Emisje CO2 (ton(-y)/rok) per capita w roku 20135,88 t
Nasilenie emisji CO2 (ton(-y)/km²/rok) dla roku 201357 071 t/km²

O naszych danych

Dane na tej stronie są szacowane przy użyciu szeregu publicznie dostępnych narzędzi i zasobów. Jest dostarczany bez gwarancji i może zawierać nieścisłości. Używaj na własne ryzyko. Zobacz tutaj, aby uzyskać więcej informacji.