Następny Kod Pocztowy · 42-202

Kod Pocztowy 42-200 - Częstochowa, Województwo śląskie

Główne miastoCzęstochowa
Powierzchnia: Kod Pocztowy 42-20068 709 m²
Liczba mieszkańców169
Populacja mężczyzn82 (48,7%)
Populacja kobiet87 (51,3%)
Zmiana w populacji pomiędzy rokiem 1975 a 2015 -40,1%
Zmiana w populacji pomiędzy rokiem 2000 a 2015 -15,9%
Średnia wieku37,9 roku
Średnia wieku mężczyzn36,6 roku
Średnia wieku kobiet39,2 roku
Numery Kierunkowe34
OkoliceCzęstochówka - Parkitka, Lisiniec, Ostatni Grosz, Podjasnogórska, Północ, Stare Miasto, Trzech Wieszczów, Tysiąclecie, Wrzosowiak, Wyczerpy - Aniołów, Zawodzie - Dąbie, Śródmieście
Czas miejscowyponiedziałek 13:41
Strefa czasowaczas środkowoeuropejski standardowy
Współrzędne50.81337631592105° / 19.11688584044773°
Powiązane Kodów Pocztowych42-20242-20342-20542-20742-20842-209

Mapa dla: Kod Pocztowy 42-200

Interaktywna mapa

Populacja dla: Kod Pocztowy 42-200

Lata od 1975 do 2015
Dane1975199020002015
Liczba mieszkańców282226201169
Gęstość zaludnienia4 104 / km²3 289 / km²2 925 / km²2 459 / km²
Sources: JRC (European Commission's Joint Research Centre) work on the GHS built-up grid

Zmiana populacji w: 42-200 między rokiem 2000 a 2015

Spadek o 15,9% pomiędzy rokiem 2000 a 2015
LokalizacjaZmiana od roku 1975Zmiana od roku 1990Zmiana od roku 2000
Kod Pocztowy 42-200-40,1%-25,2%-15,9%
Częstochowa-18,8%-18,8%-12,2%
Województwo śląskie+0,2%-6,8%-4,8%
Polska+13%+1,1%+0,3%
Sources: JRC (European Commission's Joint Research Centre) work on the GHS built-up grid

Mediana wieku dla: Kod Pocztowy 42-200

Mediana wieku: 37,9 roku
LokalizacjaŚrednia wiekuMediana wieku (kobieta)Mediana wieku (mężczyzna)
Kod Pocztowy 42-20037,9 roku39,2 roku36,6 roku
Częstochowa37,9 roku39,2 roku36,6 roku
Województwo śląskie36,3 roku37,1 roku35,5 roku
Polska35 lat35,6 roku34,3 roku
Sources: CIESIN (Center for International Earth Science Information Network)

Drzewo populacji dla: Kod Pocztowy 42-200

Ludność według wieku i płci
WiekMężczyźniKobietyCałkowity
Poniżej 5 lat449
5-9448
10-14448
15-195510
20-246613
25-298716
30-348816
35-397714
40-446612
45-496613
50-547916
55-598918
60-646814
65-69359
70-74000
75-79000
80-84000
85 Plus000
Sources: CIESIN (Center for International Earth Science Information Network)

Gęstość zaludnienia dla: Kod Pocztowy 42-200

Gęstość populacji: 2 459 / km²
LokalizacjaLiczba mieszkańcówObszarGęstość zaludnienia
Kod Pocztowy 42-20016968 709 m²2 459 / km²
Częstochowa203 43377 km²2 640 / km²
Województwo śląskie4,6 milionów12 330,5 km²369,5 / km²
Polska38,5 milionów312 592,3 km²123,3 / km²
Sources: JRC (European Commission's Joint Research Centre) work on the GHS built-up grid

Okolice

Dystrybucja firm wg dzielnic w: 42-200
 Śródmieście: 24,5%
 Tysiąclecie: 14,7%
 Stare Miasto: 14,4%
 Częstochówka - Parkitka: 7,2%
 Północ: 6,6%
 Wrzosowiak: 6,5%
 Zawodzie - Dąbie: 5,2%
 Inny: 20,9%

Numery kierunkowe

Procent kodów pocztowych używanych przez firmy w: 42-200
 Numer Kierunkowy 34: 56,5%
 Numer Kierunkowy 60: 11,2%
 Numer Kierunkowy 50: 9,1%
 Inny: 23,2%

Koncentracja firm w: Kod Pocztowy 42-200

42-200 Mapa przedsiębiorczości

Branże

Dystrybucja biznesowa według branży
 Zakupy: 26,1%
 Usługi profesjonalne: 14%
 Medyczne: 8,8%
 Przemysł: 7,9%
 Usługi dla domu: 6%
 Inny: 37,4%
Opis branżyLiczba placówekŚredni wiek firmyŚrednia ocena GoogleFirmy na 1000 mieszkańców
Części samochodowe1094.3645,0
Fryzjerzy794.6467,5
Edukacja inne614.1360,9
Gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne, z wyłączeniem szkół policealnych683.9402,4
Banki843.6497,0
Finanse inne553.5325,4
Inne budowlane1274.2751,5
Nieruchomości904.4532,5
Ogólni wykonawcy1114.1656,8
Budownictwo714.3420,1
Hurtownicy9329,2 roku4.4550,3
Roboty budowlane związane ze wznoszeniem budynków714.5420,1
Sprzedaż hurtowa maszyn15344,3 roku4.3905,3
Sprzedaż hurtowa wyrobów budowlanych11245,2 roku4.3662,7
Dentyści1174.3692,3
Zdrowie i medycyna1093.2645,0
Księgowi1043.7615,4
Prawnicy prawnicze1324.4781,1
Reklama i marketing7131,3 roku4.3420,1
Moda damska634.2372,8
Salony meblowe8634,9 roku4.3508,9
Zakupy inne1034.1609,5

Dystrybucja firm wg ceny dla: Kod Pocztowy 42-200

 Niedrogo: 60,9%
 Umiarkowane: 31%
 Drogo: 8%

Wskaźnik rozwoju społecznego (HDI)

Statystyczny złożony wskaźnik oczekiwanej długości życia, wykształcenia i dochodu na mieszkańca.
Sources: [Link] Kummu, M., Taka, M. & Guillaume, J. Gridded global datasets for Gross Domestic Product and Human Development Index over 1990–2015. Sci Data 5, 180004 (2018) doi:10.1038/sdata.2018.4

Emisje CO2 dla: Kod Pocztowy 42-200

Emisje dwutlenku węgla (CO2) na mieszkańca w tonach rocznie
LokalizacjaEmisje CO2Emisje CO2 na mieszkańcaIntensywność emisji CO2
Kod Pocztowy 42-2001 061 t6,28 t15 451 t/km²
Częstochowa1 273 766 t6,26 t16 534 t/km²
Województwo śląskie28 972 878 t6,36 t2 349 t/km²
Polska230 825 573 t5,99 t738,4 t/km²
Sources: [Połączyć] Moran, D., Kanemoto K; Jiborn, M., Wood, R., Többen, J., and Seto, K.C. (2018) Carbon footprints of 13,000 cities. Environmental Research Letters DOI: 10.1088/1748-9326/aac72a

Emisje CO2 dla: Kod Pocztowy 42-200

Emisje CO2 (ton(-y)/rok) 20131 061 t
Emisje CO2 (ton(-y)/rok) per capita w roku 20136,28 t
Nasilenie emisji CO2 (ton(-y)/km²/rok) dla roku 201315 451 t/km²

Ryzyko zagrożeń naturalnych

Ryzyko względne na 10
PowódźWysoka wartość (9)
* Ryzyko, szczególnie związane z powodzią lub osunięciem się ziemi, może nie dotyczyć całego obszaru.

Ostatnie trzęsienia ziemi w pobliżu

Wielkość 3.0 i większa
DataGodzinaWielkośćDystansGłębokośćLokalizacjaPołączyć
15.11.200213:323,722,5 km5 000 mPolandusgs.gov
28.09.200204:083,537,1 km5 000 mPolandusgs.gov
22.11.200119:343,235,7 km5 000 mPolandusgs.gov
14.08.200121:443,537,4 km5 000 mPolandusgs.gov
2.03.200123:463,640,7 km5 000 mPolandusgs.gov
27.11.200023:283,230,8 km5 000 mPolandusgs.gov
4.08.200015:133,733,9 km5 000 mPolandusgs.gov
7.03.200015:193,339,2 km5 000 mPolandusgs.gov
19.06.199916:013,734,7 km5 000 mPolandusgs.gov
30.09.199819:363,239,3 km5 000 mPolandusgs.gov

Wyszukaj historię trzęsień ziemi w okolicach: Kod Pocztowy 42-200

Najwcześniejsza data  Ostateczny termin 
 Wielkość 3.0 i większa   Wielkość 4.0 i większa   Wielkość 5.0 i większa 

Główne miasto

Częstochowa (ros. Ченстохова lub Ченстохов rzadko Ченстохово, niem. Tschenstochau , jid. טשענסטאָכאָוו; Czenstochow) – miasto na prawach powiatu w południowej Polsce, siedziba powiatu częstochowskiego. W latach 1975-1998 była stolicą województwa częstochowskie..  ︎  Strony w Wikipedii dla: Częstochowa

Miasta

Odsetek firm wg miasta w: 42-200
 Częstochowa: 92,3%
 Zawiercie: 5,5%
 Inny: 2,2%

O naszych danych

Dane na tej stronie są szacowane przy użyciu szeregu publicznie dostępnych narzędzi i zasobów. Jest dostarczany bez gwarancji i może zawierać nieścisłości. Używaj na własne ryzyko. Zobacz tutaj, aby uzyskać więcej informacji.